Kasko Si̇gortası
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Kasko Sigortası
Kasko Sigortası

KASKO SİGORTASI NEDİR?

Kasko sigortası kaza, çalınma, yanma gibi çeşitli başlıklar altında aracınızda olası kazaları içeren maddi güvence sunuyor. Zorunlu olmayan bu sigorta türü sıfır veya ikinci el araçlara yapılabilir.Trafik kazaları ve buna bağlı olarak gerçekleşen maddi kayıplar sadece sizden kaynaklı olmamakla birlikte kimi zaman karşı taraftan veya ortamın getirisi olarak da karşınıza çıkabilmektedir.

Kaza derecesine göre değişkenlik gösteren bu hasarlar kasko sigortanızın olmaması durumunda maddi açıdan ağır meblağlara dönüşebilmektedir. Tüik 2018 verilerine göre Türkiye’de her gün 3.368 trafik kazası olmaktadır. Bu kazaların bir kısmı ölüm veya ağır yaralanma gibi sonuçlar doğururken kalan bir kısmı ise yaralı ve araç hasarı ile atlatılmaktadır. Trafik kazalarında görülen ilk şey araç hasarı olmakla birlikte az veya çok her hasar aracın değerini yüksek ölçüde düşürebilmektedir. 2018 yılı içerisinde Türkiye’de meydana gelen 1 milyon 229 bin trafik kazası ve bunların sonucu olarak 186 bin ölüm ve 1 milyon 42 bin kişide maddi hasar olduğu gerçeği kasko sigortasının önemini göstermektedir. Öyle ki her an sahip olduğunuz riski en azından maddi olarak güvence altına alan kasko sigortaları ile aracınızı korumanız mümkündür. Her zaman kontrol edemediğiniz bu gibi çeşitli durumlarda hasarınızı minimal seviyeye indirgeyen kasko sigortası ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortası poliçede yer alan maddeler dahilinde size güvence vermektedir. Bu alanda uzman ekibiyle aslansigorta geçmişten günümüze çalışmalarıyla pek çok aracın güvenliğini sağlamaya devam etmektedir. Uygun fiyatları, uzman çalışanları, kolay ve istediğiniz her an ulaşabilme rahatlığı ve sorularınıza çözüm bulan profesyonelliğiyle sigorta ihtiyaçlarınızı kolayca temin edebileceğiniz bir adres haline geliyor. Kasko sigortası yaptırmak, yeniletmek için aslansigorta.net adresine başvuru yapabilir ve kazalara karşı aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigorta nedir, nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir, kapsamı nelerdir ve diğer ayrıntılar için aslansigorta adresine göz atabilir ve aklınızda kalan diğer sorularınız için çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Kasko sigortası genel şartları Türkiye Sigortalar Birliği’nin düzenlemesine göre 3 başlık altında toplanır. Bunlar; sigorta kapsamı, hasar ve tazminat ve çeşitli hükümleri kapsar. Kasko sigortası zorunlu olmamakla birlikte kişinin isteği doğrultusunda yapılabilir. Teminat, kapsam ve tazminatlar araç bedeli, modeli, yılı gibi çeşitli etmenler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

 • Aracın araca çarpması veya çarpışması
 • Aracın normal hız seviyesinde bir yayaya veya bir engele çarpması, devrilmesi, yuvarlanması gibi durumlar
 • Sigortalı aracın elinde olmayan sebeplerle kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından şaşırtılması sonucunda oluşan veya oluşma ihtimali olan kazalar
 • Aracın yanması
 • Aracın bir bütün olarak veya parçalarının çalınması gibi kriterler girmektedir.

Kasko sigortası yapı bakımından 4’e ayrılır.

Bunlar dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kaskodur. Dar kasko bu maddelerin çarpma, çarpılma, yangın, çalma veya çalmaya teşebbüs gibi birkaçını içerirken, kasko hepsini içermektedir. Daha nitelikli bir kasko sigortası için ise genişletilmiş ve tam kasko seçeneklerine göz atabilirsiniz. Genişletilmiş kasko temel kriterlerin üzerine ek olarak başka riskleri de içerebilirken tam kasko araç donanım özelliklerine göre araçta bulunan teyp, televizyon, klima gibi olası tüm hasarları kapsamaktadır.

Kasko sigortası Türkiye sınırlarını içermekle birlikte yapılan ek sözleşmeler ile sınır dışında olan hasarları da telafi edebilmektedir. Tam ve genişletilmiş kaskoyu içeren ek sözleşmelerin üzerinde durduğu noktalar ise grev, lokavt bölgeleri, terör, deprem, sel, yanardağ patlaması, erozyon, fırtına gibi doğal felaketleri kapsamaktadır.

Bunun yanı sıra

 • Aracın çekilmesi esnasında oluşabilecek hasarlar
 • Sigaranın yangın haricinde sebep olabileceği hasarlar
 • Patlayıcıya izin verilen araçlarda bu maddeler sebebi ile patlama ve yangından oluşabilecek zararlar
 • Yarış ve iddia arabalarının bu amaçla hazırlık esnasında oluşabilecek riskler
 • Kaybolma, çalınma, kilit mekanizmasında üçüncü kişiler tarafından oluşabilecek zorlamadan kaynaklı hasarlar, kemirgenler
 • Paslanma gibi bakımsızlıktan kaynaklı hasarlar
 • Aracın tam veya kısmi tazminatı ödenene kadar kullanım veya gelir kaybından kaynaklı hasarlar
 • Ferdi kaza değeri hasarı
 • Sigorta kapsamında yer almayan diğer kırılmalar, arızalar, lastik problemleri de kasko sigortanıza yapabileceğiniz ek sözleşmeler ile temin edilebilir.

Tazminat dışında kalan durumlar ise genel başlıklar altında savaş, istila, ayaklanma, nükleer kaynaklı radyoaktif maddelerin verdiği hasarlar, kalitesiz benzin gibi maddi amaçlı tasarruf kaynaklı hasarlar, sürücü belgesinin olmaması durumunda olası kazalar, alkol ve bu tür uyuşturucu maddelerin kullanımında oluşabilecek kaza ve hasarlar, araca sigortalı kişi, fiillerinden sorumlu olduğu bireyler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından çalınma, kaçırılma ve buna bağlı olarak oluşabilecek hasarlar, taşıma yükünü aştığı halde yük ağırlığına bağlı olarak meydana gelebilecek hasarlar, can güvenliği gibi mecbur kalınan durumlar hariç olmak üzere buna bağlı olarak kimliğinin tespitini engellemek amacıyla olay mahallinden ayrılması gibi maddeleri kapsamaktadır.

Kasko Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Aracınıza yaptırmak istediğiniz kasko çeşidi kararını verdikten sonraki aşama gerekli belgelerin hazırlanmasıdır. Kasko poliçesinin hazırlanması için öncelikli olarak aracın trafiğe kayıtlı olduğunu gösteren belgeye yani ruhsata ihtiyaç duyulur. Bu belgenin beyanının ardında tarafların ortak noktada buluştuğu bir sözleşme hazırlanır. Kasko sigorta sözleşmesi araç sahibi ile kasko şirketi arasında yapılır. Araç sahibinin istediği kriterler doğrultusunda kasko şirketi tarafından kasko sigorta teklif aşamasına geçilir. Her iki tarafın beyanı ile kasko sigortası başlatılmış olur. Sözleşmede aksi bir durum geçmediği takdirde sigorta süresi belirtilen tarihte öğle 12.00 itibarıyla biter. Kasko poliçesinin yapılması esnasında araç markası, modeli, yaşı gibi gerekli bilgilerin tam ve doğru olduğundan emin olmak için ruhsatınızı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Siz de kasko sigortası hakkında aklınızdaki sorular için aslansigorta.net adresine inceleyebilir ve uzman danışmanlar yardımıyla aracınıza ve bütçenize uygun sigortalar ile kasko işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Sorgulama

Kasko sigorta sorgulama dijitalleşme alanında sahip olduğu alt yapısıyla sizlere ekstra kolaylık sağlıyor. Kasko sigortalama süreci teknik uzmanlık gerektiren bir alan olmakla birlikte araç değerinin iyi belirlenmesi buna bağlı olarak gerekli prosedürlerin yürütülmesini kapsamaktadır. Sigorta değerinin doğru bir şekilde belirlenmesi her iki taraf için de avantaj olmakla bir kaza anında kayıpları minimal seviyeye indirgeyecektir. Kasko sigortası sorgulama işlemleriniz için aslansigorta.net adresinde yer alan işaret çubuğu yardımıyla ruhsat sahibinin TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası veya aracın plakası ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kasko talepleriniz için bize dilerseniz 444 98 32 numarasından ulaşabilir veya aslansigorta.net adresine göz atarak kasko sigortasına dair tüm isteklerinizi sadece birkaç tık ile kolayca halledebilirsiniz. Buna ek bir özellik olarak kasko sigortası hesaplama sistemi ile size en uygun sigorta kapsamını adresimizde bulabilirsiniz. Kasko sigortası hesaplama işlemleri sıfır ve ikinci el araçlarda yapılabilir. Buna bağlı olarak aracın yaşı, modeli, markası gibi çeşitli etmenler doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Aracınız için uygun sigorta alternatifleri için aslansigorta.net ile sadece birkaç tık uzağınızda. Dilerseniz kasko sigortası hakkında bilgi alabilir, kaskonuzun değerini öğrenebilir ve ihtiyacınız olan kasko sigortasını çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Kasko sigortası hesaplama işlemi için aracınıza ait plaka, vergi kimlik numarası gibi, ruhsat sahibi bilgileri ve araçla ilgi bilgileri girmeniz yeterlidir. aslansigorta.net adresinde bulunan 20 üzeri sigorta şirketi içerisinden size en uygun teklifi değerlendirebilirsiniz. Eğer aracınızda herhangi bir hasar yoksa hasarsızlık indirimi seçeneği ile sigortanızı daha da uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Hasarsızlık indirimi aktarılabilir ve uzun süreli hasarsızlık durumunda %65’lere kadar indirim alma seçeneğiniz olabilmektedir. Ekstra bir avantaj olarak kaskoda aldığınız hasarsızlık indiriminin eşler arasında da aktarımı sağlanabilir. Online sigorta platformu ile sizi direkt olarak uzman kişilere ekstra bekleme süresi olmadan buluşturan sigortaladım.com ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortası seçeneğinde yer alan basit ara yüz tasarımı ile kasko sigortası ile ilgili işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kasko sigorta ekranında karşınıza çıkan sıfır, ikinci el veya poliçe yenileme ile ilgili işlerinizi halledebilirsiniz. Şahıs, şirket veya yabancı şahıs seçeneği ile kendinize uygun seçeneği işaretleyerek kapsamlı sigorta tekliflerine cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko sigortası araçların yoğun olarak seyir ettiği trafik koşullarında aracınızı güvence altına alarak koruyor. Olası riskleri minimum seviyeye düşürebileceğiniz kasko sigortası gerek yoğun araç trafiği gerekse yol durumu ve kullanan kişiye bağlı olarak ortaya çıkabilecek maddi risklere karşı hasar durumuna göre size herhangi bir kayıp yaşatmıyor. Kasko sigortası alanında pek çok çeşit bulunmakla birlikte buna bağlı olarak kasko sigorta fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Kasko fiyatlarına etki eden maddeler arasında bulunulan coğrafi konumun özellikleri, o şehirdeki riski durumu, araç sayısı gibi dış etmenlere bağlı olan kasko sigortası fiyatları aynı zamanda sürücünün hasar geçmişi gibi kişiye ve aracın yaşı gibi araca bağlı etmenler doğrultusunda da çeşitlenebiliyor. Aynı şekilde almış olduğunuz paket dahilinde ve kasko poliçenizin kapsadığı maddeler hususunda fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilmektedir. aslansigorta.net ihtiyacınız olan kasko seçeneklerini sizlerle buluşturuyor. Dilerseniz sayfamız üzerinden seçeneklere göz atarak siz de kişiye özel kasko seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz coğrafi konumu göz önünde bulundurarak kazalardan ve hasar maliyetlerinden korunmak için tercih edebileceğiniz kasko seçenekleri sadece birkaç tık uzağınızda yer alıyor.

Olası kaza durumunda kasko sigortası hasar belirlenmesi ve süreçleri ise şu şekilde olmaktadır. Eğer çarpma, çarpılma gibi bir trafik kazası söz konusu ise kasko sigortalı araç sahibi sigorta şirketine durumunu en geç 5 gün içerisinde beyan etmelidir. Buna bağlı olarak hasar raporu ile incelemesini tamamlayan sigorta şirketi aracın hasar durumuna göre zararını karşılamakta veya karşılığı olan nakdi banka hesabına yatırmaktadır. Çalıntı durumunda ise bildirimin ardından 30 gün süre ile bekletilmektedir. Genişletilmiş ve tam kaskoda bu beklenilen sürede araç sahibinin beklemeden kaynaklı olarak zararı karşılanmaktadır. 30 gün içerisinde araç bulunması halinde eğer araçta hasar mevcutsa bu hasarın karşılığı ödenmektedir. Aracın bulunamama durumunda ise aracın sigorta poliçesinde yazan tutarı araç sahibinin banka hesabına yatırılmaktadır. Rutin bir gününüzde dahi karşılaşabileceğiniz bir trafik kazası veya çeşitli riskler aracınızda maddi hasarı yüksek sonuçlara neden olabilir. Kasko sigortası teminatları bir diğer deyişle sigorta kapsamı ile siz de aracınızın güvenliğini dilediğiniz ölçüde genişletebilirsiniz. Kasko sigortaları genel şartları içerisinde bulabileceğiniz hususlar doğrultusunda sigorta seçiminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz bölgeye özel riskleri de içeren noktaları sigorta poliçenize ekleyebilirsiniz. Her an verdiği güveni hissettiren marka ile siz de kazalara karşı kafanızdaki düşünceleri aslansigorta.net’in sizlere sunduğu cazip fiyat seçenekleri ile atabilirsiniz.

Aslansigorta.net yeni nesil sigortacılık anlayışı ile size ekstra zahmetsiz hizmet sunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda klasik kasko sürecini dijital ortama taşıyan marka müşterilerinin her zaman ulaşabileceği kolaylık sunuyor. Dilerseniz 444 98 32 telefon numarasıyla 7/24 ulaşabilir veya internet sayfasından da destek alabilirsiniz. Geniş yelpazede birbirinden farklı kasko sigortası seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza hitap eden aslansigorta.net müşteri odaklı konsepti ve müşteriyi anlamaya yönelik çabasıyla piyasada yer alıyor. Trafikte her an karşılaşabileceğiniz risklere karşı aracınızı koruyan marka zengin ürün yelpazesi içerisinde sahip olduğu pek çok marka ile size en uygun kasko sigorta paketini sunuyor. Bir kaskodan çok daha fazlası olmakla birlikte memnuniyetinizi önemseyen sigortaladım.com ile araç kaskonuzu sadece birkaç ile tamamlamak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Başvuru formunu doldurabilir ve seçenekler arasından kendiniz için en uygun olanını seçebilirsiniz. Sigortaladım.com her an güven veren desteğiyle sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz.

Güncel olarak modern tarzı ile ihtiyacınız olan her anınızda yanınızda olarak kişiye özel çözümleri ile kasko sigorta işlemlerinizi kolaylıkla tamamlamanın verdiği huzuru aslansigorta.net ile doyasıya yaşayabilirsiniz. Nerede olursanız olun kasko sigortanız ile aracınız güvende. Siz de aracınızın kasko sigortasını yaptırarak yollarda güvenliğinizi üst seviyeye taşıyabilir ve olası bir kaza ve ihtiyaç anında aracınızın değerini koruyabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın