Ferdi̇ Kaza Si̇gortası
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Ferdi Kaza Sigortası
Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Hayatın ne zaman ve ne getireceğini bilmek zor. Peki, kaza gibi hayatın kötü sürprizlerine karşı kendinizi ve ailenizi güvenceye almaya ne dersiniz?

Hayat, çeşitli sürprizler ile bizi olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Çeşitli haberler ile mutlu ya da mutsuz olabiliriz. Mutlu olmak elbette herkesin dileğidir ama beklenmedik kötü olaylara karşı hazırlıklı olmak da şart! Hayatın kötü sürprizlerinden daha az etkilenmek için ise ferdi kaza sigortası yaptırmak en doğru yollardan biri. Ferdi kaza sigortaları, teminatları doğrultusunda, bir kaza sonucunda ihtiyaç duyulabilecek tedavi masrafları için ya da maluliyet, vefat gibi durumlarda devreye girebilir.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası temel olarak, karşılaşabileceğiniz kazalardan sonra vefat etmeniz durumunda ailenize, maluliyet ya da yaralanma gibi durumlarda ise size maddi destek sunar. Ferdi kaza sigortaları sayesinde zor anlarda, aileniz ya da siz maddi problemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Poliçe çeşitlerine göre aileniz ve siz, kaza sonucu vefat ya da kaza sonucu maluliyet gibi farklı teminatlardan yararlanabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler: Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortası çeşitlerinin teminatları çeşitlilik gösterir. Teminatların sayısına ve özelliklerine göre kapsam genişler ya da daralır. Maddi olarak kendinizi güvende hissetmeniz için bilmeniz gereken en önemli nokta, teminatlardır. Dilerseniz bunlardan en bilinenlerine biraz daha yakından bakalım.

  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı: Ferdi kaza sigortası ürünlerinin en temel teminatı; eskilerin deyimi ile ferdi kaza sigortalarının alametifarikasıdır. Kaza sonucu vefat etmeniz durumunda, poliçede belirlenen tutar ailenize ödenir ve maddi destek sağlanır.
  • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı: Ferdi kaza sigortası çeşitlerinde vefat teminatından sonra en sık karşılaşacağınız teminattır. Kaza sonucu sakat kalmanız durumunda, poliçede belirlenen tutar size ödenir.
  • Tedavi Masrafları Teminatı: Adından da anlayacağınız gibi kaza sonucu oluşacak yaralanma ve benzeri durumlarda, hastane masraflarını karşılayan teminattır. Bazı ferdi kaza sigortası seçeneklerinde bulunur. Bu nedenle bu teminattan yararlanmak istiyorsanız, poliçenizde bulunduğundan emin olmanız gerekir.
  • Hastane Yatış Teminatı: Tıpkı tedavi masrafları teminatı gibi çok sık karşılaşılmayan teminatlar arasındadır. Bu nedenle de teminattan yararlanmak istiyorsanız, seçtiğiniz ferdi kaza sigortası ürününde bulunduğundan emin olmanız gerekir. Kaza sonucu hastanede kalmanız durumunda devreye girer ve hastane masraflarınızı poliçe doğrultusunda karşılar.

Bunlar dışında ferdi kaza sigortası seçeneklerinde; istem dışı işsizlik teminatı ile kırık ve yanık teminatı gibi farklı teminatlar bulunur.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Her sigorta çeşidinin özel şartları bulunur. Buradan da anlayabileceğiniz gibi ferdi kaza sigortalarının da bazı genel şartları vardır. İstenmeyen kazalara karşı sizin ve ailenizin geleceğini garanti altına alan ferdi kaza sigortalarının genel şartlarında, hangi hallerin kaza sayılacağı belirtilmiştir. Bunlar şöyle sıralanabilir:

  • Araba, yaya ya da herhangi bir şekilde trafik içerisindeyken gerçekleşen kazalar,
  • Birdenbire ve beklenilmeyen bir şekilde yayılan gazların teneffüsü,
  • Yanıklardan ve ani bir hareket neticesinde adale ve sinirlerin incinmesi, burkulması ve kopması,
  • Yılan veya haşerat sokması neticesinde meydana gelen zehirlenmeler,
  • Isırılma neticesinde meydana gelen kuduzdan dolayı vefat hali veya cismani arızalar.

Bunun dışında ferdi kaza sigortalarının şartlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hesaplama: Ferdi Kaza Sigortası İçin Ne Kadar Ücret Ödenir?

Ferdi kaza sigortası ürünlerinin bir çoğunda ödenecek teminatlar belirlenmiştir. Sizin ya da ailenizin, zor günleri kolayca atlatabilmesi amacıyla maddi destek sunan teminatlar için ödemeniz gereken tutar ise yaşınıza ve mesleğinize göre değişiklik gösterir. Hesaplama araçları sayesinde, ödeyeceğiniz tahmini tutar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Maddi Sorunlar Yaşamayın: Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalısınız?

Ferdi kaza sigortası, belki de en bilinen ve en çok yararlanılan sigortalar arasındadır. Kazalar her zaman ve her yerde karşınıza çıkabilir. Kazaların manevi etkilerini ortadan kaldırmak bir hayli zor olabilir. Bunun üzerine maddi zorlukların da eklenmemesi için ferdi kaza sigortası yaptırmanız gerekir. Bırakın, maddi zorlukların üstesinden ferdi kaza sigortası gelsin. Siz ve aileniz ise kendinize zaman ayırıp yaşamınızı tekrar rayına oturtun.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın